7 embert kimentettek a vízből, 7 utas holttestét még aznap este megtalálták, hétfőn egy áldozat testét Hartánál találták meg, egy másik dél-koreai utas holttestét pedig június 2-án találták meg, a Hableány roncsánál.
A mentésben résztvevő csapat magyar felének már nem annyira elsődleges szempont az idő. Kizárt, hogy a hajó roncsában rekedtek közül bárki is életben maradt volna, úgyhogy jelenleg kivárnak, mert az áradó Dunán jelenleg életveszélyes alámerülni, a roncsot pedig egyelőre lehetetlen felszínre hozni.
A koreai katonai attasé azt közölte, tiszteletben tartja a döntést, de azt szeretné, ha a dél-koreai búvárok lemerülhetnének a roncshoz, és belülről is átkutatnák. A műveletet több dél-koreai is végignézte a Margit hídról, a lapok úgy tudják, ők az elhunytak, eltűntek hozzátartozói. Korábban a rendőrség lezárta a híd déli oldalának pesti felét a gyalogosforgalom elől. Arra a részre csak a dél-koreaiakat engedték be.
A mentés miatt hazánkba érkező szakemberek óriási nyomás alatt állnak. Kultúrájuk része, hogy akkor tudnak elbúcsúzni a halottaiktól, ha van holttest.
Dél-Koerában egy 2014-es katasztrófa óta különösen érzékeny, és már egyértelműen politikai kérdés a hajóbalesetek utáni hatékony intézkedés. Öt évvel ezelőtt ugyanis több mint háromszázan, többségében fiatalok haltak meg egy elsüllyedt kompban. A katasztrófát és az áldozatok nagy számát emberi hibák és mulasztások sorozata okozta, ami az egész dél-koreai közéletet megrengette.
Forrás. MTI, Blikk
Biztosítás kalkulátor - utasbiztosítás, CASCO, kötelező biztosítás, lakásbiztosítás